COVID 19: Szczepienia dzieci 12+ w ZLO

Zespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie – zgodnie z decyzją Europejskiej Agencji Leków (ang. skr. MEA) – rozpoczyna  od 7 czerwca szczepienia przeciw COVID dzieci i młodzieży od 12 roku życia. Wszystkie szczepienia tej grupy wiekowej wykonywane są szczepionką Phizera, dopuszczoną przez MEA.

Dzieciom w wieku 12-15 lat szczepionka przeciw COVID-19 będzie podawana w tym samym schemacie co dorosłym, tj. w formie dwóch dawek domięśniowo w odstępie co najmniej trzech tygodni.

Jak informuje Naczelna Rada Lekarska decyzja Europejskiej Agencji Leków zatwierdzająca szczepienia dzieci od 12 roku życia poprzedzona była wieloma badaniami klinicznymi potwierdzającymi skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki typu m-RNA (Phizer) u dzieci. Naczelna Rada Lekarska powołując się na badania kliniczne podnosi, że podobnie jak w innych grupach wiekowych preparat ten wykazuje wysoką skuteczność i korzystny profil ewentualnych działań niepożądanych, a nawet, wśród nastolatków w wieku 12-15 lat, odpowiedź immunologiczna jest większa niż u dorosłych.

Jak zarejestrować dziecko na szczepienie?

Rejestracji na szczepienie dokonują rodzice lub opiekunowie prawni dzieci, których zgodna jest niezbędna do przeprowadzenia szczepienia. Rejestracji można dokonywać w rejestracji głównej ZLO dzwoniąc pod numer 32 616 34 79. Chęć zaszczepienia dzieci można zgłaszać także w każdej przychodni ZLO, najlepiej telefonicznie, dzwoniąc do wybranej placówki (numery telefonów do przychodni dostępne pod linkiem https://zlo-jaworzno.pl/kontakt )

Kwestionariusz i szczepienie

Każde szczepienie dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia odbywa się obecności rodziców/opiekunów prawnych w powszechnym punkcie szczepień (przy ul. Piłsudskiego 88, Jaworzno). Przed szczepieniem rodzice/opiekunowie prawni dzieci muszą wypełnić kwestionariusz dostępny w powszechnym punkcie szczepień.

Zapraszamy na szczepienie. Wolne miejsca już  na 8 i 9 czerwca!