Darmowe szczepienia przeciw pneumokokom w ZLO

W zespole Lecznictwa Otwartego można, w ramach POZ, bezpłatnie zaszczepić przeciw pneumokokom dzieci z roczników 2013-2016. Szczepienia będą trały do 29 czerwca 2018 r.

Szczepienia dedykowane są dzieciom do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016). Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae.

Szczepienia obejmują dzieci, które – po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną – zgłoszą się do lekarza do 20 kwietnia 2018 r. Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie dwóch miesięcy.

Wszystkich zainteresowanych rodziców i opiekunów dzieci objętych programem prosimy o kontakt z rejestracją ZLO. Niezbędnych informacji o szczepieniu udzielą też lekarze rodzinni i pielęgniarki ZLO.

Liczba szczepionek jest ograniczona.

Zachęcamy do zapoznania się z listem Krajowego konsultanta ds. Epidemiologii skierowanym do rodziców i opiekunów.

list Krajowego konsultanta ds. epidemiologii _pneumokoki