Gratulujemy Mistrzom Zdrowia!

Zespół Lecznictwa Otwartego wyłonił laureatów konkursu Mistrz Zdrowia 2018, którego celem była promocja profilaktyki zdrowotnej. Zwycięzcy, podczas uroczystego wręczenia nagród, które miało miejsce 20 grudnia w SP nr 6, otrzymali atrakcyjne nagrody. Do dzieci, które wzięły udział w konkursie, trafiły również nagrody dodatkowe.

Konkurs dedykowany był dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich z terenu Jaworzna. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Jaworzna.
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Monika Błachaniec, drugie miejsce zajął Szymon Ćwik, a wyróżnienie Konrad Boba. Nagrody pocieszenia trafiły do Emilii Marszałek, Wiktorii Ćwik oraz Pawła Przebindowskiego.
W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył Szymon Jargus, drugie miejsce zajęła Aleksandra Wójcik, a nagroda pocieszenia przyznana została Zofii Piłat.
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. rower, hulajnogę, deskorolkę, smartwatch oraz sprzęt sportowy do ćwiczeń.
– Konkurs ZLO Mistrz Zdrowia to wyjątkowa inicjatywa, ponieważ zadaniem młodych mistrzów było – obok wykonania pracy konkursowej – zachęcenie swoich rodziców, opiekunów do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w ramach programu ZLO OK. Tym samym mieli oni okazję stać się ambasadorami zdrowia w rodzinie  –skomentował wręczając  nagrody Jacek Nowak, prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego w Jaworznie.
Aby wziąć udział w konkursie Mistrz Zdrowia 2018 dzieci i młodzież wykonywały pracę plastyczną (plakat, rysunek, kolaż), literacką (wiersz, piosenka, opowiadanie, esej itp.) lub multimedialną (prezentacja, teledysk, film itp.) na temat zdrowego stylu życia. Ważnym elementem konkursu były też bezpłatne badania profilaktyczne, które wykonywali ich rodzice, w ramach programu ZLO OK.
ZLO zachęcał do udziału w konkursie nie tylko w szkołach, ale i m.in. podczas wydarzeń plenerowych w mieście, w które zaangażowana była spółka – jak pikniki rodzinne w szkołach i dzielnicach, Święto Rodziny, czy Dzień Dziecka na jaworznickim rynku.