Poradnia Promocji Zdrowia zajmuje się zagadnieniami związanymi z zachowaniem zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej w wielu obszarach. W zakresie opieki dietetycznej specjaliści zajmują się schorzeniami układu pokarmowego, nietolerancjami pokarmowymi, nadwagą, otyłością, cukrzycą i niedożywieniem. Dietetycy z poradni prowadzą również pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, chorobami endokrynologicznymi i innymi. Każdy pacjent poradni ma możliwość uzyskania kompleksowej porady, w zakresie indywidualnie skomponowanej diety oraz wskazówek, dotyczących zalecanej do stanu zdrowia, odpowiedniej aktywności fizycznej.
Poradnia koordynuje świadczenia diagnostyczne i specjalistyczne, wynikające ze zlecenia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz działania profilaktyczne związane z projektem ZLO OK. Prowadzi również poradnictwo dla pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe.
Poradnia Promocji Zdrowia współpracuje z poradnią zdrowia psychicznego, działem rehabilitacji leczniczej oraz z poradniami specjalistycznymi, realizującymi programy profilaktyczne w zakresie: profilaktyki raka szyjki macicy, profilaktyki gruźlicy, profilaktyki chorób układu krążenia.
Poradnia zajmuje się także działaniami profilaktycznymi, we współpracy z Medycyną Szkolną oraz Urzędem Miasta Jaworzno, MOPS, PUP m.in., w ramach programu profilaktycznego „Razem ku Dobru”, „Lepsze jutro”, czy „Uwierz w siebie”.

Lokalizacja i godziny otwarcia

ZLO Poradnia Promocji Zdrowia

W poradni przyjmowani są wyłącznie pacjenci ZLO.
Do poradni wymagane jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Rejestracji można dokonać:

 • osobiście;
 • za pośrednictwem osoby trzeciej;
 • telefonicznie (32) 616-34-79.

ZLO Podwale ul. Nosala 5, Gabinet nr 109

Godziny funkcjonowania gabinetów dietetyka

 • Poniedziałek
  11:30 - 15:00

Aparatura medyczna

Świadczenia komercyjne

Aktualności poradni

  • 13 STYCZNIA 2020
  TELEMEDYCYNA czyli medycyna na odległość również w Jaworznie

  TELEMEDYCYNA czyli medycyna na odległość również w Jaworznie

  https://zlo-jaworzno.pl/wp-content/uploads/2020/01/SPOT-ZLO-telemedycyna-ZLO.v-ostateczna.mp4 Zdalna Opieka Medyczna to usługa telemedyczna, która pozwala na stały monitoring stanu zdrowia pacjentów oraz wykonanie badań profilaktycznych i kontrolnych poza środowiskiem szpitalnym. Dzięki telemedycynie możliwe jest monitorowanie stanu pacjenta, wykonywanie konsultacji, a nawet przeprowadzanie diagnostyki, rehabilitacji czy wykonywanie zabiegów chirurgicznych na odległość - np. za jej pomocą lekarka z Nowego Jorku usunęła pęcherzykCzytaj dalej
  • 13 LISTOPADA 2019
  14 listopada – Światowy Dzień Cukrzycy

  14 listopada – Światowy Dzień Cukrzycy

  14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Data nie jest przypadkowa, gdyż 98 lat temu odkryto hormon insuliny. Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych, stanowi ogromny problem zdrowotny i ekonomiczny wielu krajów. Nazywana jest pierwszą niezakaźną epidemią na świecie. Jest zdecydowanie chorobą cywilizacyjną, rozwiniętą przez zaniedbania zdrowotne i żywieniowe. Szacuje się, że 422 milionów osób na całym globie

  Czytaj dalej
  • 3 LISTOPADA 2019
  Bezpłatne konsultacje dietetyczne

  Bezpłatne konsultacje dietetyczne

  Zachęcamy Państwa  do udziału w bezpłatnych konsultacjach  prowadzonych przez naszych dietetyków w placówkach ZLO Sp. z o.o.  na terenie miasta Jaworzna. Podczas dni otwartych będziecie Państwo mieli możliwość uzyskania indywidualnych porad w zakresie  zdrowej, zbilansowanej diety, dostosowanej do jednostek chorobowych, które towarzyszą nam w życiu codziennym. Program kierowany jest dla osób dorosłych. Zapisy pod nrCzytaj dalej
  • 22 MAJA 2019
  Anoreksja to nie tylko choroba nastolatków

  Anoreksja to nie tylko choroba nastolatków

  Znaczna część nawyków mających związek z odżywianiem jest odpowiedzialna za utrzymanie dobrego zdrowia. Pod pojęciem zdrowie kryje się kondycja fizyczna i psychiczna człowieka. Kiedy jednak na pierwszym miejscu pojawia się lęk przed tyciem, zdrowie człowieka zaczyna cierpieć i tak ujawniają się zaburzenia odżywiania.

  Czytaj dalej
  • 11 GRUDNIA 2018
  Pacjenci pod szczególnym nadzorem ZLO

  Pacjenci pod szczególnym nadzorem ZLO

  Zespół Lecznictwa Otwartego prowadzi specjalny autorski program, w ramach którego obejmuje specjalną, dedykowaną opieką pacjentów z najczęściej występującymi schorzeniami przewlekłymi.

  Czytaj dalej
  • 19 CZERWCA 2018
  ZLO zaprasza do Poradni Promocji Zdrowia

  ZLO zaprasza do Poradni Promocji Zdrowia

  Zespół Lecznictwa Otwartego udostępnił dla pacjentów Poradnię Promocji Zdrowia. Jej zadaniem jest wsparcie procesu leczenia pacjentów poprzez edukację zdrowotną, promocję zdrowego stylu życia oraz opiekę dietetyczną.

  Czytaj dalej

Lista personelu

ZLO Podwale

Iwona Malorny, kierownik poradni
Wojciech Wilk, dietetyk
Aleksandra Madej-Ciupek, psycholog