Powiedz mi – a zapomnę. Pokaż mi – a zapamiętam na zawsze

Rola rodziców i opiekunów w procesie kształtowania właściwych postaw (nie tylko) zdrowotnych jest nie do przecenienia – to najważniejszy wniosek płynący z ostatniego webinarium zorganizowanego 27 października przez ZLO – Poradnię psychologiczną dla dzieci i młodzieży Azymut.

Dzieci obserwują nas i przejmują nasze zachowania, emocje – lub ich brak, nawyki żywieniowe (np. jakość i pory posiłków), stosunek do aktywności fizycznej, czy też używek.
Nasze dzieci potrzebują uwagi, miłości i akceptacji. Inspiruj, doceniaj, motywuj, chwal i wspieraj. Buduj adekwatną samoocenę – ale równocześnie wymagaj (bezstresowe wychowywanie to mit) i bądź przykładem. Dowiedz się jakich błędów żywieniowych i wychowawczych unikać, jakie dobre wzorce wprowadzać, jak wspierać swoje dzieci i jak pomóc im radzić sobie z emocjami i porażkami.

Zapraszamy do odsłuchania  webinarium  i zapoznania się z prezentacją.

Webinarium „Rola rodziców i opiekunów w procesie kształtowania właściwych postaw zdrowotnych” (prowadzący: Aleksandra Cegieła, wprowadzenie: Jolanta Wójcik) było piątym – i zarazem ostatnim z cyklu – webinarium zorganizowanym przez ZLO – Poradnię psychologiczną dla dzieci i młodzieży Azymut, finansowaną z funduszy Urzędu Miasta Jaworzno.

Webinarium zgromadziło ponad 130 uczestników i zostało wysoko ocenione (średnio 98  proc. uczestniczącym w nim osób oceniło je na najwyższym poziomie w aspekcie merytorycznym i organizacyjnym).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w webinariach. Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników placówek oświatowych w Jaworznie, którzy stanowili gros  uczestników naszych webinariów i z pełnym zaangażowaniem brali udział we wszystkich spotkaniach.