Prace plastyczne w przychodniach ZLO

Do Zespołu Lecznictwa Otwartego trafiło kilkadziesiąt prac wykonanych na przestrzeni lat przez osoby niepełnosprawne z terenu województwa śląskiego w ramach konkursu Magia Kolorów organizowanego przez Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Jaworznie.

Prace wykonane przez osoby niepełnosprawne w najbliższym czasie trafią do placówek ZLO, gdzie będą na stałe prezentowane w przestrzeniach przychodni na terenie naszego miasta.

Inicjatywa ta ma na celu przede wszystkim upowszechnianie twórczości osób niepełnosprawnych na terenie naszego miasta, a przy okazji będzie pięknym elementem ozdobnym przychodni zarządzanych przez ZLO i namacalnym znakiem współpracy obu podmiotów.

W wydarzeniu oficjalnego przekazania prac wzięli udział: Jacek Nowak – Prezes Zarządu, Dariusz Starzycki – Wiceprezes Zarządu, Maciej Stanek – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Monika Włodarczyk-Raczek – Kierownik WTZ, terapeuta zajęciowy Anna Fitrzyk wraz z uczestnikami WTZ.