Szczepienia COVID 19: tymczasowa niedostępność szczepionek w masowym puncie szczepień

Z przyczyn niezależnych od Zespołu Lecznictwa Otwartego – a wynikających z niespodziewanego braku dostaw przydzielonych ZLO szczepionek – w dniach 21-23 maja występować będą tymczasowe utrudnienia z procesem szczepień w masowym puncie szczepień ZLO, zlokalizowanym w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS (Jaworzno, ul. Grunwaldzka 80). Szczepienia w przychodniach należących do ZLO odbywają się zgodnie z harmonogramem.

Pacjenci, którzy mieli zostać zaszczepieni w tych dniach w masowym punkcie szczepień są informowani przez personel ZLO – poprzez system sms oraz w razie konieczności telefonicznie – o chwilowej niedostępności szczepionek i umawiani na nowe terminy, tj. 8-10 czerwca. Należy podkreślić, że Spółka nie ma możliwości wewnętrznej redystrybucji szczepionek – np. z przychodni do masowego punktu szczepień, ponieważ w przychodniach szczepienia odbywają się zgodnie z harmonogramem i zapisami pacjentów, a gromadzenie zapasów szczepionek przez spółki medyczne jest niemożliwe.

Zespół Lecznictwa Otwartego pozostaje liderem szczepień przeciwko COVID 19 w Jaworznie. Tylko w masowym puncie szczepień każdego dnia ZLO szczepi ok 450 osób. Od początku procesu w tym puncie ZLO zaszczepiło już blisko 9 tys. pacjentów – 90 proc z nich otrzymało szczepionkę Phizera, 10 proc Moderny.