Wideoinfolinia i wideoczat dla osób niesłyszących

 

Szanowni Pacjenci, informujemy, że Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Polski Związek Głuchych, przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, uruchomili wideoinfolinię dla osób głuchych, potrzebujących informacji na temat koronawirusa. Linia będzie działać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, aby zapewnić stały dostęp do wsparcia i pomocy. Równolegle na stronie NFZ działa wideoczat z tłumaczem języka migowego.

Infolinię będzie obsługiwał  Polski Związek Głuchych w trybie 24/7. W akcję zaangażowani są tłumacze Polskiego Języka Migowego z całej Polski, którzy będą pracować w systemie zmianowym na smartfonach lub laptopach z dostępem do Internetu.

Osoba głucha będzie mogła zadzwonić na infolinię i uzyskać informacje na temat koronawirusa oraz sposobu postępowania w przypadku podejrzenia zarażenia.

Z tłumaczami  będzie można się połączyć za pośrednictwem następujących narzędzi:

  •    komunikator messenger, bezpośrednio ze strony fb koronawiruspjm
  •    komunikator skype login: Koronawirus-Tłumacz PJM
  •    komunikator IMO, który umożliwia połączenia na komputerze: nr 609 939 546
  •    aplikacja tłumacz on-line języka migowego.

Równolegle na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia działa videoczat z obsługą języka migowego. Z tłumaczem można połączyć się od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00. Usługa jest bezpłatna.

Więcej informacji pod linkiem: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/wideoinfolinia-i-wideoczat-dla-osob-gluchych,7682.html