ZLO: Protetyka z NFZ pozostanie w Jaworznie

Zespół Lecznictwa Otwartego jako jedyny świadczeniodawca z Jaworzna podpisał z Narodowym Funduszem Zdrowia kontrakt dotyczący protetyki stomatologicznej. Umowa obowiązuje od 1 sierpnia 2017 roku do 30 czerwca 2022 roku.

– To dobra wiadomość dla naszych pacjentów! Dzięki tej umowie nadal będą korzystać ze świadczeń na miejscu, w Jaworznie i nie będą potrzebne wyjazdy do sąsiednich miast – informuje Jacek Nowak, prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego.

Na obszarze: będzińskim, zawierciańskim, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec do konkursu na udzielanie świadczeń w zakresie protetyki stomatologicznej przystąpiło sześć podmiotów, w tym jaworznicki ZLO.

Po zakończeniu dość skomplikowanej procedury, podczas której m.in. uwzględniono zgłoszone przez ZLO odwołanie, mieszkańcy Jaworzna będą nadal mieli zapewniony dostęp do świadczeń na terenie miasta. Niepotrzebne staną się wyjazdy do specjalistów z kontraktem w innych miastach. Gdyby odwołanie jaworznickiej spółki nie zostało uwzględnione przez NFZ, pacjenci musieliby podróżować do Sosnowca, Będzina czy Dąbrowy Górniczej.

Leczenie stomatologiczne związane z protetyką w jaworznickim ZLO jest przyjazne dla pacjentów. Kolejki nie są odległe, a rejestracja do poradni protetyki stomatologicznej odbywa się bez skierowania lekarskiego.