ZLO szuka Mistrzów Zdrowia

Zespół Lecznictwa Otwartego zaprasza jaworznickie dzieci i młodzież do udziału w konkursie Mistrz Zdrowia 2018. To wyjątkowa inicjatywa, ponieważ zadaniem młodych mistrzów będzie – obok wykonania pracy konkursowej – zachęcenie swoich rodziców, opiekunów do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych.

Celem konkursu jest promocja zdrowia i pozytywnej profilaktyki w rodzinie. Jego uczestnikami mogą być dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich z terenu Jaworzna. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Jaworzna.

 – Postanowiliśmy zachęcić dzieci do aktywnej promocji zdrowia w rodzinie. Na co dzień to dorośli dbają o zdrowie dzieci, tu role się odwracają i to najmłodsi mają okazję stać się ambasadorami – liderami zdrowia w rodzinie – informuje Jacek Nowak, prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego w Jaworznie.

Aby wziąć udział w konkursie dzieci i młodzież muszą wykonać pracę plastyczną (plakat, rysunek, kolaż), literacką (wiersz, piosenka, opowiadanie, esej itp.) lub multimedialną (prezentacja, teledysk, film itp.) na temat zdrowego stylu życia. Prace konkursowe, wraz z potwierdzeniem udziału w  Programie Bezpłatne Badania Profilaktyczne co najmniej jednej dorosłej osoby z rodziny, lub pozostającej z uczestnikiem we wspólnym gospodarstwie domowym, należy złożyć do 30 września br.  w rejestracji jednej z przychodni należącej do ZLO.

Dla autorów najlepszych prac Zespół Lecznictwa Otwartego przewidział atrakcyjne nagrody rzeczowo-pieniężne.

ZLO zachęca do udziału w konkursie m.in. podczas wydarzeń plenerowych w mieście, w które zaangażowana jest spółka – jak pikniki rodzinne w szkołach i dzielnicach, czy minione już Święto Rodziny oraz Dzień Dziecka na jaworznickim rynku. Konkurs trwać będzie do 30 września 2018 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest  TUTAJ