ZLO zaprasza do nowej Szczakowej

Zespół Lecznictwa Otwartego 6 października otworzył uroczyście, po generalnym remoncie, przychodnię ZLO Szczakowa. Placówka jest rozbudowana oraz doposażona w nowoczesny sprzęt medyczny, a także przyjazna dla pacjentów – w tym osób niepełnosprawnych.

 

W wyremontowanej przychodni Szczakowa działają poradnie: POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej), Stomatologiczna oraz Ginekologiczna. Na parterze placówki ulokowana jest Poradnia POZ, w tym trzy gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy oraz punkt szczepień. Na piętrze znajdują się gabinet stomatologiczny, dwa gabinety ginekologiczne (ze śluzami sanitarnymi), gabinet położnej, gabinet KTG oraz sterylizatornia.
To bardzo ważna inwestycja, która zdecydowanie poprawi jakość obsługi pacjentów, a także warunków pracy lekarzy i pielęgniarek – mówi prezydent Paweł Silbert. Miasto konsekwentnie realizuje i dofinansowuje projekty zdrowotne, polegające zarówno na przeprowadzaniu kompleksowych modernizacji placówek medycznych i szpitala, jak i prowadzi działania prozdrowotne, takie jak bezpłatne szczepienia czy badania. Cieszę się również, że nasze jednostki medyczne potrafią pozyskiwać środki z zewnątrz i tym samym podnosić komfort opieki zdrowotnej w naszym mieście.
Po remoncie w Szczakowej działa drugi, obok wcześniej funkcjonującego, gabinet ginekologiczny wyposażony m.in. w nowy fotel ginekologiczny, aparat USG, elektrokardiograf, aparat do kriochirurgii oraz kolposkop. W ramach poradni ginekologicznej, w osobnym gabinecie, przeprowadzane też będą badania aparatem KTG (detektor tętna płodu) służącym do monitorowania ciąży. Gabinet stomatologiczny został doposażony w nowoczesny unit stomatologiczny. W przychodni pojawił się również nowy defibrylator.
Dzięki nowoczesnym, wyższej generacji sprzętom rozszerzają się możliwości diagnostyczne oraz podnosi się jakość i wiarygodność wykonywanych badań. Wyremontowana placówka spełnia też najwyższe standardy higieniczno-sanitarne – informuje Jacek Nowak, prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego w Jaworznie.
ZLO Szczakowa po przebudowie jest wyposażona m.in. w windę, co znosi bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych i poprawia dostępność do gabinetów zlokalizowanych na pierwszym piętrze. W placówce działa nowoczesny system elektronicznego bezpieczeństwa (oparty o spersonalizowane karty dostępu do pomieszczeń i szafek medycznych) oraz monitoring.
Zmieniła się też rejestracja. Nowa zapewni możliwości kontaktu wzrokowego pracowników z pacjentami oczekującymi na wizytę.
– Remont przychodni Szczakowa, o wartości 1,7 mln zł, to jedno z wielu zadań inwestycyjnych realizowanych przez spółkę. W ciągu ostatnich pięciu lat (tj. w latach 2014-2018) Zespół Lecznictwa Otwartego zainwestował ponad 5,5 mln zł w realizacje remont owo-budowlane oraz przeszło 2,7 mln w zakup nowego sprzętu medycznego i okołomedycznego informuje Jacek Nowak, prezes ZLO.
Każdego roku spółka inwestuje w poprawę jakości świadczonych usług medycznych. W ostatnich latach modernizowane i przebudowywane były m.in. elementy przychodni w Podłężu (2017 r.) i Jeleniu (2015-2016 r.), a w 2014 r. generalnemu remontowi i rozbudowie, kosztem przeszło 3,2 mln zł, poddana została przychodnia ZLO Leopold, w której obecnie funkcjonuje kilkanaście poradni specjalistycznych oraz Pracownia Diagnostyki Obrazowej.
ZLO inwestuje nie tylko w remonty i rozbudowy swoich placówek, ale i doposażenie ich w nowoczesny sprzęt medyczny i elektroniczny, licencje, oprogramowanie i środki transportu. W ciągu ostatnich pięciu lat na ten cel wydano ponad 2,7 mln zł, za które zakupiono m.in. tomograf stożkowy, nowoczesne aparaty: KTG, USG, RTG, unity stomatologiczne, elektrokardiografy, sprzęt elektroniczny i oprogramowanie.