ZLO zaprasza do Poradni Promocji Zdrowia

Zespół Lecznictwa Otwartego udostępnił dla pacjentów Poradnię Promocji Zdrowia. Jej zadaniem jest wsparcie procesu leczenia pacjentów poprzez edukację zdrowotną, promocję zdrowego stylu życia oraz opiekę dietetyczną.

– Poradnia Promocji Zdrowia to uzupełnienie oferty ZLO w zakresie leczenia i opieki medycznej. W prawidłowym procesie leczenia ważne jest bowiem nie tylko samo badanie lekarskie, diagnoza, czy stosowanie leków, ale i wiedza pacjenta w zakresie danej przypadłości, która pozwala ją skutecznie leczyć. W naszej Poradni Promocji Zdrowia pacjenci mogą m.in. poznać przyczyny powstawania różnych chorób, ich objawy, profilaktykę, zapoznać się z przebiegiem diagnostyki i leczenia  oraz uzyskać w razie potrzeby wsparcie dietetyczne, które w wielu przypadkach, jak np. otyłości czy chorobach układu krążenia, jest kluczowe – mówi Jacek Nowak, prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego w Jaworznie.

W poradni można umówić się na wizytę z  edukatorem zdrowia oraz dietetykiem. Obecnie poradnia prowadzi m.in. program edukacyjny  „Otyłość pokarmowa, czyli epidemia XXI wieku” oraz edukację związaną m.in. z chorobami układu krążenia, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, schorzeniami prostaty.

Pacjenci mogą liczyć także na konsultację dietetyczną, związaną z żywieniem w różnych chorobach oraz rozpisanie dedykowanych, indywidualnych diet, wspartych ćwiczeniami fizycznymi zaleconymi przez edukatora zdrowia. W poradni ponadto można nauczyć się obsługi różnych, wykorzystywanych przez pacjentów, urządzeń medycznych jak np. glukometry czy inhalatory stosowane w przypadku POCHP.

Poradnia działa w ZLO Podwale (ul. Nosala 5) w każdy poniedziałek (w godz. 9.00-10.30 dostępny jest dietetyk) i piątek (w godz. 10:30-12:00  przyjmuje edukator zdrowotny).
Do poradni wymagane jest skierowanie lekarza POZ lub innego specjalisty.