Punkt szczepień wznawia działalność

W chwili obecnej coraz mocniej odczuwamy skutki czwartej fali koronawirusa, która przetacza się przez nasz kraj. Coraz więcej zachorowań i zgonów wymaga rozszerzenia działań medycznych i profilaktycznych, szczególnie w temacie szczepień. Zespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie reaguje na zwiększone zainteresowanie szczepieniami przeciwko Covid-19 i w dniu 29 listopada 2021 ponownie zostanie otwarty Powszechny Punkt Szczepień, przy al. Piłsudskiego 88 – w Sali gimnastycznej na Leopoldzie. Przypominamy także, że osoby, które zaszczepiły się wcześniejszymi dawkami i od ostatniego podania minęło minimum 6 miesięcy, mają możliwość przyjęcia szczepionki przypominającej. Szczepienia przypominające dostępne są dla wszystkich w pełni zaszczepionych osób pełnoletnich. To najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią.

W tym samym miejscu na Leopoldzie dostępna jest także szczepionka przeciwko grypie. Osoby chętne na każdą z powyższych opcji proszone są o zapisy, które przyjmowane są pod numerem telefonu 32 616-34-79 oraz przez Internetowe Konto Pacjenta (www.pacjent.gov.pl).

Informujemy także o możliwości zgłaszania (na terenie miasta Jaworzna) osób leżących, niewychodzących z domu do mobilnego punktu szczepień COVID-19. Dodatkowo informujemy o możliwości szczepienia w miejscu zamieszkania także przeciwko grypie. Wszelkie informacje oraz zapisy na szczepienia mobilne dostępne są pod numerem telefonu 32 616-34-79

Treść do wprowadzenia.