Poradnia diabetologiczna obejmuje świadczenia z zakresu profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów z cukrzycą. Prowadzi edukację z zakresu obsługi glukometru oraz nauki technik podawania insuliny. Ściśle współpracuje z dietetykiem, ustalającym indywidualne postępowanie dietetyczne oraz uczy zasad racjonalnego żywienia.

Lokalizacja i godziny otwarcia

ZLO Podwale

Nosala 5
43-600 Jaworzno

Do poradni wymagane jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Rejestracji można dokonać:

 • osobiście;
 • za pośrednictwem osoby trzeciej;
 • telefonicznie (32) 616-34-79.

Godziny otwarcia

 • Poniedziałek
  07:00 - 11:30

 • Wtorek
  07:00 - 18:00

 • Środa
  07:00 - 14:00

 • Czwartek
  07:00 - 13:15

 • Piątek
  12:00 - 18:00

Aparatura medyczna

Poradnia wyposażona jest w sprzęt umożliwiający badanie poziomu cukru we krwi, ciśnienia, pomiar wzrostu i masy ciała oraz przepływów krwi.

Świadczenia komercyjne

Zapraszamy do cennika badań komercyjnych

Cennik

Aktualności poradni

  • 13 LISTOPADA 2019
  14 listopada – Światowy Dzień Cukrzycy

  14 listopada – Światowy Dzień Cukrzycy

  14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Data nie jest przypadkowa, gdyż 98 lat temu odkryto hormon insuliny. Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych, stanowi ogromny problem zdrowotny i ekonomiczny wielu krajów. Nazywana jest pierwszą niezakaźną epidemią na świecie. Jest zdecydowanie chorobą cywilizacyjną, rozwiniętą przez zaniedbania zdrowotne i żywieniowe. Szacuje się, że 422 milionów osób na całym globie

  Czytaj dalej
  • 13 MARCA 2019
  Cukrzyca: Pacjenci pod szczególnym nadzorem ZLO

  Cukrzyca: Pacjenci pod szczególnym nadzorem ZLO

  Cukrzyca to przewlekła choroba cywilizacyjna wynikająca z zaburzonego wydzielania lub działania insuliny – hormonu produkowanego przez trzustkę. Choruje na nią przeszło 3 miliony Polaków, a chorych stale przybywa. Cukrzycy nie da się wyleczyć, ale można i trzeba ją kontrolować, by nie dopuścić do groźnych powikłań. Taką opiekę gwarantuje pacjentom ZLO.

  Czytaj dalej
  • 11 GRUDNIA 2018
  Pacjenci pod szczególnym nadzorem ZLO

  Pacjenci pod szczególnym nadzorem ZLO

  Zespół Lecznictwa Otwartego prowadzi specjalny autorski program, w ramach którego obejmuje specjalną, dedykowaną opieką pacjentów z najczęściej występującymi schorzeniami przewlekłymi.

  Czytaj dalej
  • 14 LISTOPADA 2018
  Światowy Dzień Cukrzycy: dzień już 3 milionów Polaków

  Światowy Dzień Cukrzycy: dzień już 3 milionów Polaków

  Dziś Światowy Dzień Cukrzycy, na którą choruje około 285 milionów ludzi na świecie, a szacuje się, że do roku 2030 ich liczba może się podwoić. W Polsce na cukrzycę choruje już ponad 3 miliony osób, z czego pół miliona pacjentów nie jest tego świadomych Co więcej, ponad 90 proc. pacjentów  cierpi na cukrzycę typu 2

  Czytaj dalej
  • 14 LISTOPADA 2017
  Światowy Dzień Cukrzycy

  Światowy Dzień Cukrzycy

  14 listopada – w urodziny odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga – obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy.  Święto ma zwrócić uwagę na globalny wymiar cukrzycy, zwiększyć świadomość społeczną na temat tej choroby i promować właściwe działania profilaktyczne. Obecnie jest on obchodzony przez ponad 350 milionów ludzi z różnych regionów świata.

  Czytaj dalej
  • 27 LIPCA 2017
  Moja Aktówka: kolejne e-udogodnienie dla pacjentów ZLO

  Moja Aktówka: kolejne e-udogodnienie dla pacjentów ZLO

  Zespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie wprowadza koleją e-usługę dla swoich pacjentów. Od teraz dzięki autorskiemu systemowi Moja Aktówka wszyscy pacjenci ZLO będą mieli elektroniczny podgląd do swojej kartoteki medycznej, w tym dostęp do informacji o odbytych wizytach, rozpoznaniach, procedurach, usługach oraz wynikach badań laboratoryjnych. Poprzez system można też przekazać dokumentację medyczną do spółki.

  Czytaj dalej
  • 26 MAJA 2017
  ZLO zaprasza na badania na byczyńskim Rynku

  ZLO zaprasza na badania na byczyńskim Rynku

  Uczestnicy Rodzinnego Pikniku na byczyńskim Rynku, który odbędzie się w sobotę, 27 maja, będą mogli, w ramach akcji Zespołu Lecznictwa Otwartego – „Zdrowa rodzina”, przeprowadzić bezpłatne badania laboratoryjne.

  Czytaj dalej
  • 23 MAJA 2017
  ZLO bezpłatnie bada jaworznian

  ZLO bezpłatnie bada jaworznian

  Mieszkańcy Jaworzna, którzy uczestniczyli 20 maja w Święcie Rodziny, mogą poddać się bezpłatnym badaniom laboratoryjnym w ramach akcji Zespołu Lecznictwa Otwartego – „Zdrowa rodzina”.

  Czytaj dalej

Lista personelu

ZLO Podwale

Agnieszka Sowa, specjalista nefrologii, chorób wewnętrznych oraz diabetologii

dr. n. med. Alicja Telega, specjalista diabetologii oraz chorób wewnętrznych

mgr Wojciech Wilk, dietetyk