ZLO wyremontuje przychodnię Szczakowa

Zespół Lecznictwa Otwartego przygotowuje się do generalnego remontu przychodni ZLO Szczakowa. Odświeżona placówka będzie przyjazna dla pacjentów – w tym osób niepełnosprawnych – rozbudowana oraz doposażona w nowoczesny sprzęt medyczny.

ZLO Szczakowa będzie po przebudowie wyposażona m.in. w windę, co zniesie bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych i poprawi dostępność do gabinetów zlokalizowanych na pierwszym piętrze. Zmieni się też rejestracja. Nowa zapewni możliwości kontaktu wzrokowego pracowników z pacjentami oczekującymi na wizytę. Dzięki remontowi placówka będzie spełniać najwyższe standardy higieniczno-sanitarne, poprawią się również warunki pracy personelu.

– W przychodni pojawi się drugi, obok już działającego, gabinet ginekologiczny wyposażony m.in. w nowy fotel ginekologiczny, aparat KTG do monitorowania ciąży mnogiej (detektor tętna płodu) oraz kolposkop. To nie jedyny nowy sprzęt, który będzie dostępny w wyremontowanej placówce. ZLO planuje doposażyć ją również w nowy aparat USG, aparat do elektrokoagulacji, aparat do kriochirurgii oraz aparat do EKG z wózkiem. Dzięki nowoczesnym, wyższej generacji sprzętom rozszerzą się możliwości diagnostyczne oraz podniesie się jakość i wiarygodność wykonywanych badań – informuje Jacek Nowak ,prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego.
Spółka czeka na oferty na przebudowę budynku ZLO-Szczakowa (ul. Koszarowa 2) – w ramach ogłoszonego postępowania przetargowego – do 2 października br . Zakończenie prac przewidziano na wiosnę 2018 r.